Samtec Inc. DW-01-09-G-D-465
Part No.:
DW-01-09-G-D-465
Datasheet:
DW-01-09-G-D-465.pdf
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Shipping
DW-01-09-G-D-465 Specifications
Number of Positions:
2
Pitch:
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.465" (11.811mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)