Samtec Inc. DW-01-08-TM-Q-330
Part No.:
DW-01-08-TM-Q-330
Datasheet:
DW-01-08-TM-Q-330.pdf
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Shipping
DW-01-08-TM-Q-330 Specifications
Number of Positions:
2
Pitch:
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)