Panduit Corp DV18-250P-E
Part No.:
DV18-250P-E
Datasheet:
DV18-250P-E.pdf
Description:
CONN QC RCPT/TAB 18-22AWG 0.250
Shipping
DV18-250P-E Specifications
Terminal Type:
Stacked
Gender:
Female and Male
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.880" (22.35mm)