Panduit Corp DV14-250P-L
Part No.:
DV14-250P-L
Datasheet:
DV14-250P-L.pdf
Description:
CONN QC RCPT/TAB 14-16AWG 0.250
Shipping
DV14-250P-L Specifications
Terminal Type:
Stacked
Gender:
Female and Male
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.880" (22.35mm)