Panduit Corp DV14-250B-L
Part No.:
DV14-250B-L
Datasheet:
DV14-250B-L.pdf
Description:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Shipping
DV14-250B-L Specifications
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.810" (20.57mm)