Panduit Corp DV14-145M-C
Part No.:
DV14-145M-C
Datasheet:
DV14-145M-C.pdf
Description:
CONN QC TAB 14-16AWG 0.145 CRIMP
Shipping
DV14-145M-C Specifications
Terminal Type:
Standard
Gender:
Male
Tab Width:
0.145" (3.68mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.970" (24.64mm)