Hammond Manufacturing DTT6801B460LG
Part No.:
DTT6801B460LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DTT6801B460LG.pdf
Description:
Tools/Equipment/Hardware
Shipping
DTT6801B460LG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DTT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
460VAC
Specifications:
Size / Dimension:
22.64" L x 31.30" W x 19.09" H (575.1mm x 795.0mm x 484.9mm)