Shiu Li Technology Co., Ltd. DTT65-160-160-2.5
Part No.:
DTT65-160-160-2.5
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
DTT65-160-160-2.5.pdf
Description:
THERM PAD 160MMX160MM RED
Shipping
DTT65-160-160-2.5 Specifications
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
DTT65
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Gel Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
160.00mm x 160.00mm
Thickness:
0.0984" (2.500mm)
Material:
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Red
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
5.0W/m-K