Hammond Manufacturing DTS3265A115N3LG
Part No.:
DTS3265A115N3LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DTS3265A115N3LG.pdf
Description:
AIR CONDITIONER
Shipping
DTS3265A115N3LG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DTS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
A/C Unit, 9000 BTU
Size / Dimension:
14.45" L x 15.98" W x 53.03" H (367.0mm x 406.0mm x 1347.0mm)