Hammond Manufacturing DTS3241A230LG
Part No.:
DTS3241A230LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DTS3241A230LG.pdf
Description:
AIR CONDITIONER 7500BTU SIDE MT
Shipping
DTS3241A230LG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DTS
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
230VAC
Specifications:
A/C Unit, 7500 BTU
Size / Dimension:
15.55" L x 12.77" W x 47.61" H (395.0mm x 324.4mm x 1209.3mm)