Hammond Manufacturing DTS3145A460LG
Part No.:
DTS3145A460LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DTS3145A460LG.pdf
Description:
AC UNIT 5-7,000 BTU/H 460 V - LT
Shipping
DTS3145A460LG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DTS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
460VAC
Specifications:
A/C Unit, 6995 BTU
Size / Dimension:
13.30" L x 11.88" W x 36.17" H (337.8mm x 301.8mm x 918.7mm)