Hammond Manufacturing DTS3145A230LG
Part No.:
DTS3145A230LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DTS3145A230LG.pdf
Description:
AIR CONDITIONER
Shipping
DTS3145A230LG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DTS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
230VAC
Specifications:
A/C Unit, 5000 BTU
Size / Dimension:
14.45" L x 12.24" W x 35.98" H (367.0mm x 311.0mm x 914.0mm)