Hammond Manufacturing DTS3031A115N4SS
Part No.:
DTS3031A115N4SS
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DTS3031A115N4SS.pdf
Description:
AC UNIT 900-1300 BTU/H 115 V - N
Shipping
DTS3031A115N4SS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DTS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
A/C Unit, 1194 BTU
Size / Dimension:
7.75" L x 7.00" W x 15.50" H (196.9mm x 177.8mm x 393.7mm)