TDK-Lambda DTM165PW190C
Part No.:
DTM165PW190C
Datasheet:
DTM165PW190C.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 160W
Shipping
DTM165PW190C Specifications
Series:
DTM165-C (165W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
19V
Current - Output (Max):
8.42A
Power (Watts):
160 W
Applications:
Medical
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Cord Length:
41.34" (1.05m)
Size / Dimension:
6.69" L x 3.35" W x 1.73" H (170.0mm x 85.0mm x 44.0mm)