TDK-Lambda DTM110PW240C
Part No.:
DTM110PW240C
Datasheet:
DTM110PW240C.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 110W
Shipping
DTM110PW240C Specifications
Series:
DTM110-C (110W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
4.6A
Power (Watts):
110 W
Applications:
Medical
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Cord Length:
41.34" (1.05m)
Size / Dimension:
6.70" L x 2.55" W x 1.52" H (170.0mm x 64.8mm x 38.5mm)