Hammond Manufacturing DTI6401A460LG
Part No.:
DTI6401A460LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DTI6401A460LG.pdf
Description:
Tools/Equipment/Hardware
Shipping
DTI6401A460LG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DTI
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
460VAC
Specifications:
A/C Unit, 6820 BTU
Size / Dimension:
19.09" L x 8.58" W x 60.51" H (484.9mm x 217.9mm x 1537.0mm)