Displaytech DT028BTFT-PTS2
Part No.:
DT028BTFT-PTS2
Datasheet:
DT028BTFT-PTS2.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.8"
Shipping
DT028BTFT-PTS2 Specifications
Touchscreen:
Capacitive
Diagonal Screen Size:
2.8" (71.12mm)
Viewing Area:
43.20mm W x 57.60mm H