Displaytech DT028ATFT
Part No.:
DT028ATFT
Datasheet:
DT028ATFT.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.8"
Shipping
DT028ATFT Specifications
Diagonal Screen Size:
2.8" (71.12mm)
Viewing Area:
43.20mm W x 57.60mm H