Displaytech DT022BTFT
Part No.:
DT022BTFT
Manufacturer:
Displaytech
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
DT022BTFT.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.2"
Shipping
DT022BTFT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Displaytech
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Display Type:
TFT - Color
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
2.2" (55.88mm)
Viewing Area:
33.84mm W x 45.12mm H