Wakefield-Vette DST-64-1-76X127
Part No.:
DST-64-1-76X127
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
DST-64-1-76X127.pdf
Description:
THERM TAPE 76X127X0.64MM W/ADH
Shipping
DST-64-1-76X127 Specifications
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Series:
DST
Active
Usage:
Multi
Type:
Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
127.00mm x 76.00mm
Thickness:
0.0250" (0.635mm)
Material:
Non-Silicone
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.0W/m-K