Murata Electronics DSS1NB32A471Q91A
Part No.:
DSS1NB32A471Q91A
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Package:
Radial - 3 Leads
Datasheet:
DSS1NB32A471Q91A.pdf
Description:
FILTER LC(T) 470PF TH
Shipping
DSS1NB32A471Q91A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, DSS1
Package/Case:
Radial - 3 Leads
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
Low Pass
Filter Order:
3rd
Technology:
LC (T-Type)
Number of Channels:
1
Center / Cutoff Frequency:
Attenuation Value:
Resistance - Channel (Ohms):
Current:
6 A
Values:
C = 470pF
ESD Protection:
No
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Voltage - Rated:
100V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.335" L x 0.138" W (8.50mm x 3.50mm)
Height:
0.295" (7.50mm)