Panasonic Electronic Components DSC9G0200L
Part No.:
DSC9G0200L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
SC-89, SOT-490
Datasheet:
DSC9G0200L.pdf
Description:
RF TRANS NPN 20V 650MHZ SSMINI3
Shipping
DSC9G0200L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-89, SOT-490
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V
Frequency - Transition:
650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
3.3dB @ 100MHz
Gain:
24dB
Power - Max:
125mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
65 @ 1mA, 6V
Current - Collector (Ic) (Max):
15mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)