Microchip Technology DSC6331MI1BB-024.0000T
Part No.:
DSC6331MI1BB-024.0000T
Package:
4-VFLGA
Datasheet:
DSC6331MI1BB-024.0000T.pdf
Description:
SPREAD SPECTRUM MEMS OSC., +-0.5
Shipping
DSC6331MI1BB-024.0000T Specifications
Package/Case:
4-VFLGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
24 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VFLGA (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)