Microchip Technology DSC6331JE2EB-024.0000T
Part No.:
DSC6331JE2EB-024.0000T
Package:
4-VLGA
Datasheet:
DSC6331JE2EB-024.0000T.pdf
Description:
MEMS OSC, LVCMOS, 24MHZ, 25PPM,
Shipping
DSC6331JE2EB-024.0000T Specifications
Package/Case:
4-VLGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
24 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VLGA (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)