Microchip Technology DSC6331CI2CB-012.0000
Part No.:
DSC6331CI2CB-012.0000
Package:
4-VDFN
Datasheet:
DSC6331CI2CB-012.0000.pdf
Description:
MEMS OSC, LVCMOS, 12MHZ, 25PPM,
Shipping
DSC6331CI2CB-012.0000 Specifications
Package/Case:
4-VDFN
Packaging:
Tube
Frequency:
12 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)