Microchip Technology DSC6302BI2EB-100.0000
Part No.:
DSC6302BI2EB-100.0000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-VDFN
Datasheet:
DSC6302BI2EB-100.0000.pdf
Description:
MEMS OSC, LVCMOS, 100MHZ, 25PPM,
Shipping
DSC6302BI2EB-100.0000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSC63XXB
Package/Case:
4-VDFN
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Ratings:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)