Microchip Technology DSC612PI2A-012Q
Part No.:
DSC612PI2A-012Q
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
6-VFLGA
Datasheet:
DSC612PI2A-012Q.pdf
Description:
2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 24M 25M
Shipping
DSC612PI2A-012Q Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSC612
Package/Case:
6-VFLGA
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
MEMS (Silicon)
Frequency - Output 1:
24MHz
Frequency - Output 2:
25MHz
Frequency - Output 3:
Frequency - Output 4:
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
6mA
Ratings:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height:
0.035" (0.89mm)