Microchip Technology DSC6023HE3B-021UT
Part No.:
DSC6023HE3B-021UT
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-VFLGA
Datasheet:
DSC6023HE3B-021UT.pdf
Description:
MEMS OSC, LVCMOS, FREQ SELECT, 2
Shipping
DSC6023HE3B-021UT Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSC60XXB
Package/Case:
4-VFLGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
21 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)