Microchip Technology DSC1214CL3-C0020
Part No.:
DSC1214CL3-C0020
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
6-VDFN
Datasheet:
DSC1214CL3-C0020.pdf
Description:
MEMS OSC (FS), HIGH PERFORMANCE,
Shipping
DSC1214CL3-C0020 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSC12X4
Package/Case:
6-VDFN
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency - Output 1:
Frequency - Output 2:
Frequency - Output 3:
Frequency - Output 4:
Function:
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max):
40mA (Typ)
Ratings:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:
0.035" (0.90mm)