Microchip Technology DSA6152CA3B-024.4800VAO
Part No.:
DSA6152CA3B-024.4800VAO
Package:
4-VDFN
Datasheet:
DSA6152CA3B-024.4800VAO.pdf
Description:
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 24.48MHZ
Shipping
DSA6152CA3B-024.4800VAO Specifications
Package/Case:
4-VDFN
Frequency:
24.48 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)