Microchip Technology DSA613RI3A-01V8VAO
Part No.:
DSA613RI3A-01V8VAO
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
6-VFLGA
Datasheet:
DSA613RI3A-01V8VAO.pdf
Description:
3-OUTPUT MEMS AUTOMOTIVE CLOCK G
Shipping
DSA613RI3A-01V8VAO Specifications
Series:
DSA613
Package/Case:
6-VFLGA
XO (Standard)
Frequency - Output 1:
24MHz
Frequency - Output 2:
80MHz
Frequency - Output 3:
33.33MHz
Frequency - Output 4:
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
6.5mA
Ratings:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:
0.035" (0.89mm)