Microchip Technology DSA6101JA2B-100.0000TVAO
Part No.:
DSA6101JA2B-100.0000TVAO
Package:
4-VLGA
Datasheet:
DSA6101JA2B-100.0000TVAO.pdf
Description:
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 100MHZ,
Shipping
DSA6101JA2B-100.0000TVAO Specifications
Package/Case:
4-VLGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VLGA (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)