Microchip Technology DSA1204DL2-100.0000VAO
Part No.:
DSA1204DL2-100.0000VAO
Package:
6-VDFN
Datasheet:
DSA1204DL2-100.0000VAO.pdf
Description:
MEMS OSC, AUTOMOTIVE, 100MHZ, HC
Shipping
DSA1204DL2-100.0000VAO Specifications
Series:
DSA12X4
Package/Case:
6-VDFN
Packaging:
Tube
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA (Typ)
Supplier Device Package:
6-VDFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)