Microchip Technology DSA1103CA3-100.0000TVAO
Part No.:
DSA1103CA3-100.0000TVAO
Package:
6-VDFN
Datasheet:
DSA1103CA3-100.0000TVAO.pdf
Description:
MEMS OSC, AUTO, LVDS, 100MHZ, 20
Shipping
DSA1103CA3-100.0000TVAO Specifications
Series:
DSA1103
Package/Case:
6-VDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
32mA
Supplier Device Package:
6-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)