Sensata-Crydom DRA-CN240A05
Part No.:
DRA-CN240A05
Datasheet:
DRA-CN240A05.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-250V
Shipping
DRA-CN240A05 Specifications
Series:
DRACN
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Output Type:
AC, Zero Cross
Voltage - Input:
3 ~ 12VDC
Voltage - Load:
24 V ~ 250 V
Load Current:
2 A
Operating Temperature:
-25°C ~ 60°C