Sensata-Crydom DRA4-CMXE200D3
Part No.:
DRA4-CMXE200D3
Datasheet:
DRA4-CMXE200D3.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3A 1-200V
Shipping
DRA4-CMXE200D3 Specifications
Series:
DRA
Circuit:
SPST-NO (1 Form A) x 4
Output Type:
DC
Voltage - Input:
20 ~ 28VDC
Voltage - Load:
1 V ~ 200 V
Load Current:
3 A
On-State Resistance (Max):
200 mOhms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C