Sensata-Crydom DR6760D30RP
Part No.:
DR6760D30RP
Datasheet:
DR6760D30RP.pdf
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 30A 48-600V
Shipping
DR6760D30RP Specifications
Output Type:
AC
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
48 V ~ 600 V
Load Current:
30 A
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C