Chip Quik Inc. DR100P08-S
Part No.:
DR100P08-S
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Category:
Solder Stencils, Templates
Package:
Datasheet:
DR100P08-S.pdf
Description:
DUAL ROW 1MM PITCH 8-PIN CONNECT
Shipping
DR100P08-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Series:
Proto-Advantage DR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Number of Positions:
8
Pitch:
0.039" (1.00mm)