Chip Quik Inc. DR040P060-S
Part No.:
DR040P060-S
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Category:
Solder Stencils, Templates
Package:
Datasheet:
DR040P060-S.pdf
Description:
DUAL ROW 0.4MM PITCH 60-PIN CONN
Shipping
DR040P060-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Series:
Proto-Advantage DR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Number of Positions:
60
Pitch:
0.016" (0.40mm)