Hammond Manufacturing DPF67000A115WH
Part No.:
DPF67000A115WH
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DPF67000A115WH.pdf
Description:
560 CFM EXTERNAL FILTER FAN KIT,
Shipping
DPF67000A115WH Specifications
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DPF
Product Status:
Active
Type:
Fan
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
Fan, AC, Rectangular, 560 CFM
Size / Dimension:
17.41" L x 14.75" W x 5.82" H (442.2mm x 374.7mm x 147.8mm)