Hammond Manufacturing DPF33000A230WH
Part No.:
DPF33000A230WH
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DPF33000A230WH.pdf
Description:
152 CFM EXTERNAL FILTER FAN KIT,
Shipping
DPF33000A230WH Specifications
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DPF
Product Status:
Active
Type:
Fan
Voltage - Input:
230VAC
Specifications:
Fan, AC, Rectangular, 152 CFM
Size / Dimension:
11.76" L x 9.21" W x 3.51" H (298.7mm x 233.9mm x 89.2mm)