Panduit Corp DPF18-250FIM-L
Part No.:
DPF18-250FIM-L
Datasheet:
DPF18-250FIM-L.pdf
Description:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.250 CRIMP
Shipping
DPF18-250FIM-L Specifications
Series:
DiscoGrip™
Packaging:
Bulk
Gender:
Male
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.900" (22.86mm)