Panduit Corp DPF18-250FIB-C
Part No.:
DPF18-250FIB-C
Datasheet:
DPF18-250FIB-C.pdf
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.250
Shipping
DPF18-250FIB-C Specifications
Series:
DiscoGrip™
Packaging:
Bulk
Gender:
Female
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.840" (21.34mm)