Panduit Corp DPF18-187FIB-3K
Part No.:
DPF18-187FIB-3K
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
DPF18-187FIB-3K.pdf
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.187
Shipping
DPF18-187FIB-3K Specifications
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
DiscoGrip™, ReelSmart™
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.780" (19.81mm)