CUI Inc. DPA120060-S/T
Part No.:
DPA120060-S/T
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
AC AC Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
DPA120060-S/T.pdf
Description:
AC/AC WALL MNT ADPT 12VAC 600MA
Shipping
DPA120060-S/T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Region Utilized:
North America
Form:
Wall Mount
Input Type:
Fixed Blade
Voltage - Input:
120VAC
Voltage - Output:
12VAC
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
7 W