Hammond Manufacturing DNMF100AC230
Part No.:
DNMF100AC230
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DNMF100AC230.pdf
Description:
FAN 230VAC 120MM X 1.5"
Shipping
DNMF100AC230 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DNMF
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Fan
Voltage - Input:
230VAC
Specifications:
Fan, AC, Square, 105 CFM
Size / Dimension:
4.72" L x 4.72" W x 1.50" H (119.9mm x 119.9mm x 38.1mm)