Panduit Corp DNG18-250FL-X
Part No.:
DNG18-250FL-X
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
DNG18-250FL-X.pdf
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.250
Shipping
DNG18-250FL-X Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Disco-Lok™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.250" (6.35mm)