Hammond Manufacturing DNFF254LG115
Part No.:
DNFF254LG115
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
DNFF254LG115.pdf
Description:
FAN & FLTR KIT 254MM, LGHT GRY
Shipping
DNFF254LG115 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
DNFF
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Fan
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
Fan, AC, Square, 550 CFM
Size / Dimension:
305.00" L x 305.00" W x 5.70" H (7747.0mm x 7747.0mm x 144.8mm)