Panduit Corp DNF18-250FIM-C
Part No.:
DNF18-250FIM-C
Datasheet:
DNF18-250FIM-C.pdf
Description:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.250 CRIMP
Shipping
DNF18-250FIM-C Specifications
Gender:
Male
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.900" (22.86mm)