Panduit Corp DNF18-205-M
Part No.:
DNF18-205-M
Datasheet:
DNF18-205-M.pdf
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.187
Shipping
DNF18-205-M Specifications
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Tab Width:
0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.760" (19.30mm)